Açılır Tavan Kış Bahçesi

Kış Bahçesi

 Açılır tavan kış bahçesi özellikle ticari işletmelerin çok sık tercih ettiği bir sistemdir. Cafe ve restoranlar için oldukça şık ve kullanışlı bir alan oluşturur. Ticari işletmeler yazın bahçe avantajıyla çok fazla müşteri çekebilirler. Açılır tavan kış bahçesi ile bu avantajı kış mevsiminede taşımış olurlar.

 Açılır tavan kış bahçesinde açma kapama sistemi motorludur ve kısa bir zamanda tamamlanır. Yalıtımı yüksek malzemeler kullanılabileceği gibi daha şeffaf bir görüntü vermek için katlamalı cam sistemi de tercih edilebilir. Güneşten ve yağmurdan etkilenmemek için sadece tavan kapanabilir. Güzel havalarda yanlar açılabilir. Her türlü hava durumuna karşı fonksiyoneldir.

 Açılır tavan kış bahçelerinin bazı özelliklerini şöyle sıralayabiliriz:

-İstenilen oranlarda açılabilir.

-Su tahliye mantığı ile aynı çalışır.

-Çatı eğimi en az %15 olmalıdır.

-Camlar (polikarbon, reflekte, renkli vb.) 10 mm büyüklükte olmalıdır.

-Cam kullanıldığı zaman sistem 150 cm genişliğinde kullanılır.

-Ek rulmanla camlar uzunlama 3 metreye kadar ulaşabilir.

Kış Bahçesi Montaj ve Bakımı

Kış Bahçesi

 Kış bahçesi ferahça zaman geçirilebilen, zihin dinlendirici mekanlar olarak yapılmaktadır. Yağmurlu, karlı ya da bozuk havalarda bile dış etkenlerden korunarak her yeri açık bir yerde oturabilmek son derece keyifli ve psikolojik açıdan insan ruhunu rahatlatır. Kış bahçesi kullanamadığınız mekanları kullanışlı yapması dışında evinizin en keyifli yeri haline getirir. Havalandırması, ısıtması ve gölgelendirmesi iyi yapıldığı zaman dört mevsim sorunsuz kullanacağınız bir yer olur. Misafir ağırlamak içinde oldukça estetik mekanlardır. Güzel tasarımlar bahçenize daha modern bir görüntü verir. Konforu ve şıklığı bir arada yaşayabileceğiniz en etkili yapı kış bahçesidir.

 Yazlıklarınızın bahçesine, teras katınıza, kafe, restoran ve işyerlerinize uygulayarak huzurlu ortamlar oluşturabilirsiniz. Çatı sisteminde ise güneş kontrollü veya şıngıl sistemli seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz.

 Kış bahçelerinin bazı avantajlarını şöyle maddeleyebiliriz:

-Kış bahçesi su geçirmeme konusunda oldukça iddialı bir sistemdir. Bu konuda tereddütsüz rahatlıkla kullanabilirsiniz.

-Ses veya ısı izolasyonu çok iyidir.

-Uzun ömürlü yapılardır. Bir bina ömrü kadar uzundur.

-Çelik konstrüksiyon sayesinde depreme karşı dayanıklı yapılardır. Camları ise kırıldığı zaman araba camı gibi tuz buz olur.

-Camlar temperlidir ve normal camdan 5 kat daha kuvvetlidir.

-Hırsızlığa karşı çok güvenli sistemlerdir. Kilit mekanizmaları ve cam dayanıklılıkları sayesinde tatsız olayların yaşanmasında iyi bir engeldir.