Cam Balkon Taktırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cam Balkon Sistemi

 Cam balkon sistemleri çok hassas ölçülerle montajı yapılan ürünlerdir. Bu sebeple seçeceğiniz firmanın özenli çalışmasına ve ustalarının tecrübeli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Karar vermeden önce yeterli teknik bilgiyi de istemeniz sizin yararınıza olacaktır. Kullanımının giderek yaygınlaşmasıyla birlikte markasız ve niteliksiz ürünler kullanan bir çok firma türemiştir. Bu firmalarla çalışmanız cebinize zarar verir ve vaktiniz boşa gider. Cam balkon sistemleri sadece camlardan oluşmaz. Karar verilirken dikkat edilmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlara kısaca şöyle değinebiliriz:

 Paslanmazlık: Balkonlar evinizin dışarı bakan yüzüdür. Her türlü olumsuz dış hava koşullarının yükünü onlar çeker. Bu nedenle kullanacağınız cam balkon sisteminin bütün aksamının dış etkenlere dayanıklı olması gereekir. Taşıyıcı rulman ve aksam parçaları cam balkon sisteminin ana unsurlarıdır. Bu parçaların mutlaka paslanmaz malzemeden olması gerekir. Garanti kapsamında bunlara dikkat etmeniz gerekir. Yoksa bir süre sonra açma kapamada zorlanma sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

 İzolasyon: Cam balkonda izolasyon en önemli unsurlardan biridir. Sistemin izole edilmesi gereken noktaları şunlardır:

1-Katlanır kapakların birleştiği noktaların sızdırma yapmaması

2-Panellerdeki fırçaların yalıtımının iyi olması

3-Cam birleşimlerindeki UV dayanımlı contalar

4-Profil üzerindeki su tahliye kanalları

 Güvenlik: Özellikle giriş veya aşağı katlarda bulunuyorsanız cam balkon sisteminin hırsızlık gibi tatsız olaylara karşı dayanıklı olması gerekir. İyi bir açma kapama sistemi olmasına dikkat edilmelidir. Çocukların açabilme ihtimaline karşı tedbirinin alınması gerekir. Ray profilin içinde bulunan menteşe pimleri sarkmayı önlemesi açısından iyi monte edilmeli ve paslanmaz malzemeden olmalıdır. Rulman üzerindeki U parçası sistemleride dayanıklı olmalıdır.

 Servis ve Garanti: En başında dediğimiz gibi piyasada kalitesiz malzeme ve niteliksiz işçilikle çalışan bir çok firma vardır. Bu firmalar sadece ucuzluk üzerine reklam yapar ve garanti kapsamında verilen sözlerin neredeyse hiçbirini tutmazlar. Seçeceğiniz firmanın kalitesine ve referanslarına dikkat ediniz.

Perdeli Katlanır Cam Balkon Sistemi

Oval Cam Balkon Sistemi

Katlanır Cam Balkon

Eşiksiz Sürme Cam Balkon Sistemi

Eşikli Sürme Cam Balkon Sistemi

Cam Balkonun Avantajları

Cam Balkon Temizliği

Cam Balkon Teknik Özellikleri

Tags